Krakowino

Wine Bar Tour

Terminy

KrakoWino trwa ok. 3 godzin. Jeśli dasz nam znać wcześniej, zorganizujemy wyjście dla Ciebie w dogodnym terminie.

Śledź nasze media społecznościowe, gdzie ogłaszamy każdy wypad!
FB VeloWino.

Zaczynamy już od 2 osób!

Do zobaczenia w Krakowie!

Cena i szczegóły

Wycieczka z przewodnikiem winnym.

4 winebary. Spacer. 6 kieliszków wina. Przekąski degustacyjne. 

Start 16.00, Winosefera Wine Bar, Plac Szczepański.

Odwiedzimy: Winebar Dzikie Wino, Enoteka Kazimierz, Winebar Winosfera lub Winebar Dzikie Wino na Kleparzu.

Cena: 290 zł/os.

W cenie wliczone są: 5 kieliszków wina, przewodnik, przekąski degustacyjne i niezliczone opowieści o polskich winnicach!

W cenę nie są wliczone: wieczorny posiłek – polecamy na trasie wyśmienite pastrami u „Pana Brody” lub zapiekanka na Siennej. Chętnie się z Wami tam zatrzymamy!

Opis wycieczki

Chcecie wciągnąć się w polskie winiarstwo? Odwiedzacie Kraków i szukacie pomysłu na wieczorny wypad? Nie znacie jeszcze sceny winebarowej Krakowa a chcielibyście wychylić coś wartościowego?

KrakoWino jest dla Was. To oprowadzany tour po 3 winebarach Krakowa z przewodnikiem, który odwiedził dziesiątki polskich winnic, by poznać ich historie.

Opowiemy o każdej butelce i o jej twórcy. Poczęstujemy ciekawostkami historycznymi o winie w Polsce, by wreszcie winiarsko odwiedzić Jurę Krakowską na kieliszek wybornej „pomarańczy”. 

Po drodze zatrzymamy się na świetne pastrami na Kazimierzu (ach to z kiszonką!) albo na tradycyjną zapiekankę na Siennej. Spędzimy razem cały spacerowo-winebarowy wieczór, by wreszcie oddać Was scenie nocnego Krakowa, jeśli zapragniecie, by noc trwała.

Tomasz i Bartek, Wasi przewodnicy, to już lata w polskim winie i gwarancja radosnej atmosfery. My nie zakładamy krawata do wina i nie doszukujemy się burgundzkiego szyku – to przyjacielski tour z mnóstwem zabawy.

Winebary prowadzą sprzedaż – będzie możliwość uzupełnić Wasze zapasy ciekawych butelek.

  Menu wypadu
  • 1 winebar ugości nas deską serów i wędlin. Dajcie znać, czy wolicie opcję wegetarińską.
  • Spróbujemy minimum 65win z polskich winnic. Zgodnie z Waszymi preferencjami dobierzemy pakiet reprezentujący wino w Polsce albo poprowadzimy do win, które chcecie odkryć. 
  • Spodziewajcie się winnic takich jak: Winnice Wzgórz Trzebnickich, Winnica Mickiewicz, Winnica Amonit, Winnica Wieliczka, Winnica Kresy, Winnica L’Opera, Winnica Płochockich i wiele wiele innych.

  Zapytajcie nas o indywidualny plan degustacji! Dobierzemy coś dla Was.

  Plan wycieczki

  Start: godzina 17.00, Winebar Winosfera, Plac Szczepański

  Na start spróbujemy polskich win od Winnicy Turnau w winebarze Winosfera – poznamy się nad kieliszkiem klasyka.

  W trakcie wycieczki wejdziemy do zachwycającego patio Kamienicy pod Baranami – do winebaru Dzikie Wino. Tam spróbujemy co najmniej dwóch polskich win z ich kilkunastobutelkowej gamy. 

  Idąc dalej ulicą Grodzką i Sarego dojdziemy na Kazimierz, gdzie będzie czas na większą przekąskę. Np. w pastrami u „Pana Brody” niedaleko Placu Wolnica. Możemy też zatrzymać się na szybką przekąskę w innych restauracjach obsługi na wynos – podpowiadamy, że pod drodze na Siennej są świetne zapiekanki, a na Placu Wolnica dają wyśmienitą pizzę margheritę.

  Następna wizyta winna to Enoteka Kazimierz, gdzie ugości nas Robert Zięba z Winnicy Kresy. Te wina to jurajski skarb, a są wśród nich bursztyny na medal…

  Wycieczkę kończymy na Kazimierzu koło godziny 19.30, ale kto powiedział, że wieczór nie ma trwać?…Zapraszamy do wspólnej zabawy także post-tourowo, Tomasz i Tatiana opowiedzą Wam o krakowskim życiu. 

  „Doświadczenie ponad 10 lat w polskim winie mówi mi jedno: pędzimy ku lepszemu. W Polsce nie brakuje ciekawych winnic, a ich butelki coraz częściej są dostępne w naszych winebarach. To właśnie chcemy wykorzystać, by zabrać Was na podróż w mały, ale fascynujący świat wina między Odrą a Bugiem.”
  Tatiana Mucha, Winnicomania

  „Kraków to miasto, gdzie życie tętni. To wiemy. Ale co gdyby do tradycyjnego kieliszka Pinot Noira dodać opowieść winnych podróżników? Osób, którym wiatr we włosach i błyszczące szkło kieliszków wyznaczają rytm roku, a Kraków jest domem? Tym właśnie jest KrakoWino – spotkaniem z ludźmi i winem. En route!”
  Tomasz Steinmetz, VeloWino

  Czym nęci winebarowa scena Krakowa?

  Jaki dobór win spróbujemy na Krakowino?
  Wina, których spróbujemy pochodzić będą z całej Polski ze szczególnym akcentem na Małopolskę – w końcu w Krakowie tourujemy! Zaczniemy od musiaków i róży, będą ciekawe białe i niespodziewanie dobre czerwienie. Kto chce poznać winną Polskę otrzyma dobry wstęp, a kto chce się dalej wgłębić, spróbować czegoś ciekawego może umówić się z nami na indywidualny plan degustacyjny. Zapytaj nas o niego!
  Jak będziemy się przemieszczać?
  Całą drogę na KrakoWino pokonamy pieszo. To nieduże dystanse międzu Starym Miastem a Kazimierzem, w sam raz na opowieść w drodze.

  Będziemy mogli zrobić sobie włoską passeggiatę albo hiszpańskie paseo ulicami Krakowa – tempo będzie niespieszne.

   

  Jakie historie usłyszymy?
  Wino w Polsce to wielowiekowa historia. Będzie o pierwszych mnichach z głębokiego średniowiecza, którzy potrzebowali win mszalnych. Będzie o potędze Węgier i złych Szwedach.

  A nade wszystko każda butelka otworzy indywidualną historię każdego winiarza. Z radością Wam je opowiemy.

  Na dodatek zaś, a może przede wszystkim ucieszą nas Wasze historie, Wasze gusta i Wasze winnicowe wspomnienia – zostańmy grupą winnych znajomych!

   

  Czy można rozszerzać menu?
  Jak najbardziej! W naszych winebarach nie brakuje ciekawych butelek i przekąsek. Zawsze jest okazja, jeśli zechcecie coś zmienić, dobrać, wymienić – nasz spontaniczny tour będzie dla Was w ramach pokazanej tu struktury cenowej.